ul. Gdańska 152 lok.1 Łódź

Koncerty

Koncerty uczniów - Ferment Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Łodzi

KONCERTY UCZNIÓW FERMENTU

Od początku istnienia szkoły, bardzo ważne jest dla nas, aby nasi uczniowie mieli możliwość prezentować się na scenie. Tradycją stały się czerwcowe koncerty, zamykające rok naszej pracy. Mamy przekonanie, że dreszczyk emocji towarzyszący występom na żywo, jest absolutnie niezbędnym elementem edukacji zarówno wokalistów, jak i wszystkich instrumentalistów.

Pierwszy z koncertów kończących „rok szkolny” w Fermencie odbył się w Łódzkiej Piwnicy Artystycznej Przechowalnia w 2011 roku. Potem nasi uczniowie występowali w Klubie DOM, Meblotece YELLOW, a odkąd przenieśliśmy się z OFF Piotrkowska na Więckowskiego, gościmy regularnie (kilka razy w roku) na scenie, sąsiadującej z nami, Cafe Bar Poczekalnia. Wielu naszych uczniów stawiało tam swoje pierwsze kroki, teraz można oglądać ich regularnie na łódzkich i ogólnopolskich scenach. Obecnie stawiamy na nieco mniejsze, ale częstsze imprezy.

JAM SESSION

W latach 2013/2014 współorganizowaliśmy z Klubem DOM regularne JAM SESSION pod hasłem FERMENT W DOMU. Raz w miesiącu imprezę poprzedzał koncert gwiazdy (m.in. Makowiecki, Pustki), która potem prowadziła jam. Imprezy te okazały się sporym sukcesem i cieszyły się dużą popularnością wśród łódzkich muzyków. Od 2014 roku, czyli naszej wyprowadzki z OFF Piotrkowska, najbliżej nam do Cafe Bar Poczekalnia, tam również współprowadziliśmy akustyczno-elektryczne sesje improwizacyjne. Wyróżniały się one zawsze, na tle innych tego typu imprez, odbywających się regularnie w łódzkich klubach, niezobowiązującą i otwartą formułą, bez określonej listy utworów i wysokich wymagań dotyczących umiejętności uczestników.

Aktualnie jam session pojawiają się jako finał i konsekwencja spotkania uczniów Fermentu i publiczności, w czasie comiesięcznej formuły OPEN STAGE.

Jam Session - Ferment prywatna szkoła muzyczna w Łodzi
Open Stage - Ferment Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Łodzi

OPEN STAGE I KARAOKE

Wokaliści związani z Ferment Szkoła Muzyki Rozrywkowej spotykają się co miesiąc, zwykle jest to druga niedziela miesiąca, w Cafe Bar Poczekalnia, na imprezie o niezobowiązującej formule karaoke. Mają możliwość, w kameralnym gronie zaprezentować, nad czym aktualnie pracują, a przede wszystkim spotkać się, poznać i wymienić doświadczeniami. Ci bardziej zaawansowani, którzy próbują swoich sił w mniejszych lub większych składach instrumentalnych, są przez nas zapraszani do udziału w OPEN STAGE Fermentu w Poczekalni. Prezentują się tam również związani ze szkołą instrumentaliści. Impreza kończy się często luźnym jam session.

Stawiamy przede wszystkim na nieskrępowaną twórczość i staramy się nie zamykać w żadnych określonych ramach gatunkowych. Aby dowiedzieć się, gdzie można nas spotkać i posłuchać naszych uczniów, zajrzyj do Aktualności i śledź nas na Facebooku.