ul. Gdańska 152 lok.1 Łódź

Opinie

Martyna Trocka (wokalistka DEAD RICHARD) - Ferment Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Łodzi

„Ferment to nie tylko miejsce, w którym rozwiniemy się muzycznie. To także miejsce, w którym możemy nawiązać wspaniałe przyjaźnie, spędzić czas tworząc muzykę i jednocześnie nią być. Na lekcjach śpiewu z Alą Szeligowską oraz Krzyśkiem Wojciechowskim dowiedziałam się nie tylko jak pracować głosem, żeby się nie męczyć i brzmieć tak jak sama tego chcę, ale też jak ćwiczyć w domu, aby osiągnąć jeszcze lepsze efekty. Dzięki lekcjom zauważyłam postęp w swoim śpiewie, zyskałam większą swobodę i lepszą kontrolę nad głosem, a w końcu każdy wokalista tego chce. Z czystym sumieniem polecam więc każdemu FERMENT. To nie tylko szkoła, to po prostu ludzie, którzy ucząc – sprawiają, że cudownie spędzamy czas!”

Martyna Trocka (wokalistka DEAD RICHARD)

„Byłem osobą, która bez większego przygotowania muzycznego chciała coś zdziałać w zakresie wokalnym. Polecono mi żebym poszedł do szkoły muzycznej. Do Fermentu trafiłem poprzez rekomendację kolegi, który tam uczył się grać na gitarze. Przyszedłem na pierwszą lekcję, gdzie Alicja powitała zestresowanego mnie z wielkim uśmiechem i chęcią pomocy, zorganizowała mi też możliwość śpiewania w świeżym zespole rockowym. Można powiedzieć, że Ferment pomógł mi ruszyć do przodu z moimi marzeniami- uczyć się, śpiewać w zespole, wyjść na scenę. Właściciele szkoły organizują co chwilę jakieś spotkania muzyczne, pomagają uczniom w organizacji koncertów, analizują i omawiają cele muzyczne. Ekipa jest bardzo otwarta i wesoła. Jest w stanie dostosować się do różnych grafików i systemów pracy zawodowej. Same lekcje są skupione na intensywnej pracy i otwieraniu umysłu na naukę. Gorąco polecam, szczególnie osobom, które gdzieś błądzą po świecie i szukają pomocy w muzyce. Osoby bardziej zaawansowane też znajdą coś dla siebie :).”

Dawid Gliwa (wokalista EBMOSE)

Dawid Gliwa (wokalista EBMOSE) - Ferment Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Łodzi
Filip Żaroń (wokalista THE GOSPEL TIME, gitarzysta) - Ferment Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Łodzi

„W Fermencie jest bardzo fajne, bezposrednie podejscie do ucznia. Ja będąc amatorem, nie spiewajac nigdy wczesniej otworzylem sie i spiew to teraz moja przyjemnosc oraz pasja. Dużo łatwiej i przyjemniej mi się śpiewa, nie męczę się i nie zdzieram gradła, co niestety wcześniej zdarzało się notorycznie. Dzieki lekcjom wokalnym przelamalem swoj strach i blokadę wokalną, a przy pomocy warsztatow muzycznych organizowanych w czasie wakacji mialem szansę podszkolic się z zakresu teorii muzyki. Serdecznie polecam Ferment, jako szkolę muzyki rozrywkowej, gdyz przy pomocy nauczycieli i rzecz jasna wlasnemu zaangazowaniu mozna bardzo wiele osiagnac poprzez ksztalcenie swoich umiejetnosci, na przyklad wokalnych – jak ja.”

Filip Żaroń (wokalista THE GOSPEL TIME, gitarzysta)

„Jestem uczniem Piotra Szeligowskiego od 4 lat. Przez ten czas moje umiejętności gry na gitarze poprawiły się wielokrotnie. Od samego początku Piotr próbował nie tyle nauczyć mnie odgrywać konkretne utwory czy przedstawiać suchą teorię a uczyć mnie myśleć, czuć muzykę, umieć wykorzystać wiedzę teoretyczną w praktyce. Zajęcia zazwyczaj były prowadzone w podobny sposób, w domu opanowywałem skale, zagrywki, akordy, a na lekcjach Piotr uczył mnie jak je wykorzystać, poprzez wspólne granie. Według mnie jest to najlepszy sposób rozwoju, jako muzyka, ponieważ daje nam to dużą swobodę gry, jesteśmy w stanie wykształtować swój własny styl. Ponad to materiały zawsze są dopasowane pod gust muzyczny osoby uczącej się, przez co rozwijamy się w obranym przez siebie kierunku. Dodatkowo Ferment przy współpracy z klubokawiarnią Poczekalnia organizuje jam session na których każdy może spróbować sił w graniu na żywo, sam przekonałem się, że daje to ogromne profity, obycie ze sceną, poznanie innych muzyków, poznanie innych gatunków muzycznych. Patrząc wstecz bardzo się cieszę, że trafiłem do tej właśnie szkoły. Mimo, że uczę się tu już 4 lata nie czuję się znudzony i wiem, że mogę się tu jeszcze wiele nauczyć.”

Mateusz Gimziński (gitarzysta)

Mateusz Gimziński - Ferment Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Łodzi
Agata Połeć - Ferment Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Łodzi

„Zajęcia w Centrum Ferment są świetną przygodą. Lekcje z Alicją nauczyły mnie pracy nad oddechem, techniki i sposobów wydobywania dźwięku. Jestem dopiero na początku nauki, ale wiem, że śpiew sprawia mi ogromną radość i na pewno będę kontynuować zajęcia. Przemiła atmosfera, elastyczność, jeśli chodzi o godziny zajęć i przede wszystkim super zabawa sprawia, że poleciłabym Ferment każdemu!”

Agata Połeć

„Pomysł nauki gry na pianinie pojawił się kiedy skończyłam 22 lata. Szukając szkoły najbardziej bałam się natrafić na sztywną nauczycielkę, która kazałaby mi grać gamy i pasaże przez pierwsze 5 lat nauki. Na szczęście w Fermencie jest zupełnie inaczej. Młodzi, energiczni, motywujący ale sympatyczni nauczyciele tworzą miłą i luźną atmosferę a na zajęciach z nauki gry na pianinie już na pierwszych lekcjach uczyłam się grać przyjemne dla ucha melodie. Głównie uczę się grać popularną muzykę rozrywkową, czasami z przerwami na trochę klasyki – czyli dokładnie tak jak chcę (program nauki jest dostosowywany do preferencji uczniów).
Polecam Ferment wszystkim – zarówno doświadczonym jak i tym co po latach odkryli w sobie miłość do muzyki. W Fermencie nauka jest czystą przyjemnością.”

Iza Musiał

Iza Musiał - Ferment Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Łodzi
Radosław „Lewy” Lewandowski (perkusista DEAD RICHARD) - Ferment Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Łodzi

„Super atmosfera, wspaniali ludzie, fantastyczne podejście do tematu, bez zbędnej ściemy, na każdym poziomie zaawansowania. W krótkim czasie można nie tylko przyswoić sporą ilość materiału, ale również poznać technikę i różne „sztuczki”, dzięki którym zdecydowanie łatwiej i przyjemniej obcuje się z instrumentem. Lekcje w Fermencie to prawdziwa przyjemność a nie przykry obowiązek. Gorąco polecam jako absolwent tej zacnej szkoły.”

Radosław „Lewy” Lewandowski (perkusista DEAD RICHARD)