ul. Gdańska 152 lok.1 Łódź

Szkoła

Ferment Szkoła Muzyki Rozrywkowej - Nasze początki

FERMENT – NASZE POCZĄTKI

Witaj. Miło nam, że tu trafiłeś i możemy opowiedzieć Ci coś o sobie.

Założyliśmy Ferment Szkołę Muzyki Rozrywkowej w 2010 roku, bo czuliśmy, że w Łodzi brakuje miejsca, gdzie można po prostu nauczyć się grać, bez ograniczeń wiekowych, egzaminów, sztywnego programu i stresu. Startowaliśmy na terenie OFF Piotrkowska, zanim jeszcze lokalizacja ta została tak nazwana, w małej salce wynajętej od Stowarzyszenia Fabrykancka.

W latach 2015-2021, można nas było znaleźć przy Więckowskiego 16 w centrum Łodzi, w kamienicy naprzeciwko Teatru Nowego. Od 2022 szkoła mieści się w kamienicy przy ul. Wólczańskiej 27 w Łodzi.

CZYM SIĘ KIERUJEMY?

Oboje jesteśmy muzykami – praktykami. Wiedzę zdobywaliśmy z przeróżnych źródeł. Poznaliśmy się na studiach (Edukacja Artystyczna), otarliśmy się o państwową szkołę muzyczną, głównie jednak czerpaliśmy z kontaktów z nauczycielami, często bardzo dobrymi, z Polski i USA, podczas warsztatów i prywatnych lekcji. Dzięki tym doświadczeniom, ukształtował się w naszych głowach obraz miejsca, które chcieliśmy stworzyć.

Nasze założenia były proste:

  • Chcemy uczyć przede wszystkim muzyki rozrywkowej.
  • Będziemy uczyć rzeczy przydatnych, z których korzysta się w praktyce.
  • Wiek nie gra roli, nawet jeśli startujesz od zera.
  • Granie i nauka mają sprawiać przyjemność.
Rozwijamy talenty i łączymy ludzi - Ferment Prywatna szkoła muzyczna w Łodzi

ROZWIJAMY TALENY I ŁĄCZYMY LUDZI

Teraz, wiele lat później, wiemy, że się udało. Co więcej, stworzyliśmy miejsce żywe, gdzie ludzie spotykają się, wymieniają doświadczeniami, zakładają zespoły i nawiązują przyjaźnie. Wiele z nich nawiązało się w czasie Wakacyjnych Warsztatów w Sulejowie, które udało nam się trzykrotnie zorganizować. W ciągu roku przewijają się przez naszą szkołę setki osób, rozwijają swoje pasje i spełniają marzenia. Największą satysfakcję przynosi nam, gdy widzimy ich na scenie, spełnionych i szczęśliwych.

Tak my widzimy Ferment Szkołę Muzyki Rozrywkowej. Możesz poczytać, co piszą o nas uczniowie lub wpaść na jedną z organizowanych przez nas regularnie imprez, albo po prostu umówić się na pierwszą, darmową lekcję z wybranym nauczycielem. Zapraszamy.

Alicja i Piotr Szeligowscy