ul. Gdańska 152 lok.1 Łódź

WARSZTATY Z CVT DLA NAUCZYCIELI ŚPIEWU

Dla kogo:
Warsztaty są przeznaczone przede wszystkim dla nauczycieli śpiewu, logopedzi i inne osoby pracujące z głosem na co dzień, zainteresowane techniką CVT. Technika nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o style wokalne (śpiew rozrywkowy / klasyczny / rockowy / techniki mowy)

O technice:
Kompletna Technika Wokalna (Complete Vocal Technique, CVT) to nowatorska metoda emisji, stosowana na całym świecie przez artystów związanych z różnorodnymi gatunkami muzyki (jazz, klasyka, heavy metal, r’n’b, gospel, country itd.). Kompletna Technika Wokalna (CVT) naukowo obala wieloletnie mity nt. tego, co można robić z głosem, a co mu szkodzi. Jest jedną z nielicznych technik emisji głosu, która tłumaczy anatomicznie efekty wokalne i uczy ich używania w zdrowy sposób. Dlatego nawet dźwięk, którego brzmienie zdaje się być zabójcze dla głosu, np. przester (distortion), death-metalowa technika „grunt” czy wrzaski/piski (screams) są całkowicie bezpieczne dla głosu, o ile wydobywa się je w prawidłowy sposób.
Technika CVT jest bardzo prosta i daje szybkie efekty; to swego rodzaju 'instrukcja obsługi głosu’ lub innymi słowy 'mapa głosu’. Jej popularność stale rośnie wśród wokalistów, aktorów, nauczycieli emisji, logopedów i innych osób zawodowo pracujących głosem na całym świecie. Obecnie wokalistów na całym świecie kształci już ponad 400 wyspecjalizowanych nauczycieli wywodzących się spośród 26 narodowości.

Warsztaty poprowadzi: Autoryzowany Nauczyciel Kompletnej Techniki Wokalnej (CVT) Katarzyna Kate Idzikowska – wokalistka, muzyk, aktorka i tłumacz polskiej wersji książki Cathrine Sadolin pt. „Kompletna Technika Wokalna”. Z techniką CVT pracuje od 12 lat.

Warsztat obejmuje:
„Standard intro” kurs wprowadzający do Kompletnej Techniki Wokalnej (CVT). To interaktywna prezentacja założeń techniki CVT, poparta dużą ilością praktycznych ćwiczeń (wszyscy razem, w grupie).
„Masterclass” (sesje indywidualne przy udziale grupy).
Masterclass: stosowanie techniki CVT w konkretnych przypadkach (praca indywidualna na utworach, pozostali uczestnicy obserwują i powtarzają te same ćwiczenia w grupie). Mogą to być kwestie emisyjne, interpretacja, improwizacja itp. – wedle potrzeb.

Uczestnicy warsztatów będą mogli gruntownie poznać swój głos i nauczyć się nim świadomie posługiwać, poszerzyć skalę, zwiększyć siłę i nośność w mowie i śpiewie, „zaprojektować” indywidualne, oryginalne brzmienie, tembr/barwę głosu i stworzyć swój unikalny styl, nabrać elastyczności w różnych stylach muzycznych (śpiew klasyczny, rock, soul, jazz, „biały głos”, gospel, death metal, country, hip hop, itp.), wyzwolić kreatywność i pogłębić ekspresję artystyczną dzięki świadomemu stosowaniu trybów, barw i efektów wokalnych: przester/chrypka (distortion), charkoty/warkoty (rattle, growl), „piasek” w głosie (creak/creaking), „zamszowe brzmienie” (air added), wibrato, ornamentacje, black metalowy ryk (grunt) itp., BEZ NADWERĘŻENIA GŁOSU, poprawić jakość oddychania i wykorzystywać potencjał głosu wg potrzeb (śpiew „na żywo”, śpiew studyjny, dubbing), odkryć prostotę i bogactwo improwizacji i interpretacji tekstu.

Kiedy?
29.02. 10:00-19:00 z przerwą obiadową

Cena:

450zł – w tym lekcja indywidualna w formie Masterclass (9 miejsc)
350zł – wyłącznie obserwacja, miejsca dodatkowe, po zapełnieniu listy podstawowej

Rezerwacja miejsca następuje po wpłacie bezzwrotnego zadatku w wysokości 200zł. I rata płatna w terminie 3 dni roboczych od daty rezerwacji przelewem na konto, II rata płatna do 22.02.2020 na konto lub gotówką w Szkole Muzyki Rozrywkowej Ferment w ustalonych wcześniej godzinach.
Po ww. terminie nieopłacone rezerwacje zostaną anulowane.

Zajęcia są przeznaczone dla osób powyżej 16 roku życia.

Organizator/info:
Szkoła Muzyki Rozrywkowej FERMENT
606 220 823 (gdybyśmy nie odbierali prosimy o sms, oddzwonimy)
info@fermentart.pl

Leave a reply